Для захисту від дифтерії та правця кожні десять років необхідна ревакцинація

Для захисту від дифтерії та правця  кожні десять років необхідна ревакцинація

Щеплення потрібно робити не лише дітям, а й дорослим. Адже імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Об этом сообщает svpressa.in.ua со ссылкой на СМИ.

Так, дорослим обов’язково треба вакцинуватися проти окремих недуг, і надолужити ті щеплення, які вони не отримали захист від них у дитинстві.


Центр громадського здоров’я МОЗ України нагадує, що згідно з Календарем профілактичних щеплень, вакцинація від дифтерії та правця призначена не лише дітям, а й дорослим. Імунітет проти цих недуг зберігається близько десяти років. Тому необхідна ревакцинація.


Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні десять років. Така імунізація у державних закладах охорони здоров’я безкоштовна.


Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, здійснюють вакциною АДП-М у віці 26 років із подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом десять років від попереднього щеплення АДП-М.


Якщо у дитинстві ви не вакцинувалися або точно про це невідомо, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М — спочатку першу дозу, через місяць — другу, через шість місяців після другої — третю.


В усіх областях України є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих.


Вчасно зроблене щеплення допоможе сформувати імунітет і захистити від смертельно небезпечних захворювань!


Нагадаємо, що зробити щеплення проти грипу ще не пізно. Вакцинуватися від цього захворювання можна протягом всього епідемсезону.


З початку епідсезону (з 40 тижня 2018 р.) в області на грип та ГРВІ захворіло 101062 особи, в тому числі 70436 дітей (69,7%), — інформує Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України.


Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/Zdorovya/dlya-zahistu-vid-difteriyi-ta-pravtsya-kozhni-desyat-rokiv-neobhidna-r-10763814.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя